BLOG

Zawsze wybieraj siebie

Anna Słowińska Coach transpersonalny

Dlaczego nie mamy odwagi być sobą?

Moim życiowym mottem są słowa: zawsze wybieraj siebie. Obecnie, gdy ktoś pyta się mnie kim jestem, odpowiadam: sobą. Ale nie zawsze tak było. Nie miałam odwagi być po prostu sobą. Moim życiem rządził lęk i przypadek.

Jestem

Jestem sobą. Jestem trenerem budowania pewnosci siebie, coachem transpersonalnym, kobietą, żoną i mamą dwojga wspaniałych dzieci, przy czym jedno z nich jest chore na autyzm. Jestem osobą, która codziennie wybiera siebie i łączy wszystkie role życiowe w spójną całość. Wybieram bycie sobą, a nie marną kopią kogoś innego. Robię w życiu rzeczy, które są dla mnie ważne. Codziennie, krok po kroku, buduję swoją wewnętrzną siłę i niezmiennie wierzę w moje marzenia. Każdego dnia robię coś, żeby je zrealizować. Nawet wtedy, gdy wszystko wokół zdaje się ciągnąć mnie w dół. Bo nikt nam nie obiecał, że będzie lekko, łatwo i przyjemnie. Bo tylko w obliczu życiowych wyzwań jesteśmy w stanie się rozwijać. Bo zarówno ja, jak i moje marzenia jesteśmy ważne!

Autyzm

Mój syn zachorował na autyzm i padaczkę, gdy miał 1,5 roku. Od ośmiu lat jestem zatem specjalną mamą, mamą dziecka o specjalnych potrzebach. Czy świat mi się zawalił? Nie. On po prostu wygląda inaczej niż u ludzi, którzy mają zdrowe dzieci. Czy ta droga jest łatwa? Nie. Ale miałam mnóstwo szczęścia na tej drodze. Spotkałam na niej niesamowitych ludzi i nadal takich spotykam. Otrzymałam i codziennie otrzymuję pomoc zarówno od rodziny, jak i od zupełnie obcych ludzi. Jednak przez kilka pierwszych lat nie mogłam niczego zaplanować, żyłam od wizyty lekarskiej do wizyty lekarskiej.

Degradacja

Kiedyś myślałam, że do końca życia będę pracowała w administracji publicznej. Okazało się, jednak, że życie pisze dla mnie inny scenariusz. Pewnego dnia usłyszałam, że mam zwolnić kierownicze stanowisko i znowu pracować jako zwykły pracownik. Nie liczyły się moje kwalifikacje. Byłam po prostu nie tą osobą. Nie będę oszukiwała: strasznie to mną wstrząsnęło. Ale ja nie lubię narzekać. Narzekanie nie zmieni naszego życia. Jak możesz to podejmij działania w celu zmiany sytuacji, jeśli nie –zaakceptuj ją.

Marzenia

Nie chciałam zaakceptować zaistniałej sytuacji. Potraktowałam ją jako szansę od losu na zmianę mojego życia. Bo te moje życie uwierało mnie. Wiedziałam, że mogę dać innym ludziom znacznie więcej od siebie. Uwielbiałam szkolić, pomagać innym dostrzec ich wewnętrzne światło, motywować ich do działania. Zawsze jednak było jakieś „ale”. Tak trudno było zejść z kanapy i zrobić pierwszy krok. Aż w końcu życie zmusiło mnie do tego, abym usiadła i zastanowiła się czego pragnę, jak chcę, aby wyglądało moje dalsze życie. Co już potrafię, a czego muszę się nauczyć. Kto może mi w moich marzeniach pomóc. Zapisałam się na kurs coachingu, zaczęłam robić specjalizację w kierunku modelu coachingu transpersonalnego, czytać i szkolić się w zakresie motywacji, pozytywnego myślenia, budowania wewnętrznej siły, przejęcia kontroli nad swoim życiem.

Latanie

Czy wiecie jak można nauczyć się latać? Tylko w jeden sposób. Trzeba stanąć na brzegu gniazda, rozpostrzeć skrzydła i wyskoczyć. Nie poznasz życia o jakim marzysz, jeśli nie zrobisz pierwszego kroku, nie skoczysz w nieznane. A po tym pierwszym kroku trzeba codziennie robić jeden mały krok w kierunku realizacji swoich marzeń. Tylko tyle, i aż tyle.

Nadal łączę pracę na etacie z moją pasją, czyli rozwojem osobistym. Ale wierzę, że dzięki mojej pracy włożonej w samorozwój i doskonalenie swojego warsztatu, dzięki zmianom jakie zachodzą w moich klientach poprzez współpracę ze mną jako coachem czy trenerem rozwoju osobistego, czy dzięki udziałowi w moich szkoleniach, będę mogła pracować wyłącznie jako trener budowania pewności siebie i coach.

Bo zarówno ja, jak i moje marzenia, jesteśmy ważne! Bo chcę i potrafię pomóc innym ludziom w rozwinięciu ich skrzydeł. Bo pogodzenie różnych ról życiowych w spójną całość jest możliwe. Mogę być sobą, mogę być trenerem rozwoju osobistego, coachem, mogę być kobietą, żoną i mamą dziecka dwojga wspaniałych dzieci.

 

Pobierz materiały dodające pewności siebie, motywacji i energii:
1) ebook "10 kroków budujących pewność siebie"

2) fragment książki "Radość istnienia czyli jak radzić sobie z życiowymi trudnościami"

3) fragment książki "Jak przestać uważać, że nie jesteś dość dobra?"


Polecam Ci artykuły do przeczytania:


1) "5 zasad jak nabrać pewności siebie"

2) Czy inni ludzie muszą potwierdzić naszą wartość?

3) Motywacja to bzdura

4) Destrukcyjny perfekcjonizm

5) Mój magiczny poranek

 

Zapraszam Cię z całego serca do zapisania sie na kurs online "Uzdrowienie zranionego serca". Teraz kurs jest w przedsprzedaży!

Jeśli chciałabyś skorzystac z mojego wsparcia w zbudowaniu pewności siebie, w rozwiązaniu trapiących Cię problemów - umów się ze mną na indywidualne spotkanie online.

 

Pozdrawiam

Ania

Komentarze  
# Iwona 2017-07-12 07:30
Aniu życzę Ci żebyś rozwinęła skrzydła i poleciała do swoich marzeń. Jesteś silną kobieta wiem że odważnie zrealizujesz swój cel.
Odpowiedz
# Ania 2017-07-24 15:29
Dziękuję Ci bardzo za komentarz. Codziennie robię krok w kierunku moich marzeń. A skrzydła mam rozpostarte :)
Odpowiedz
# Violetta 2017-08-18 08:20
Jesteś niesamowita. Jakbym trochę siebie widziała. Jak to w życiu jest, że trzeba przeżyć trudne chwile w życiu osobistym i zawodowym, żeby móc być sobą.
Jako rodzic/ wychowawca zadaję sobie pytanie , jaki błąd popełniamy, ze potem nasze dorosłe dzieci nie mają odwagi być sobą?
Odpowiedz
# Ania 2017-08-18 13:39
Jaki błąd? Nie wiem czy błąd, raczej nie zastanawiamy się nad konsekwencjami pewnych utartych zachowań cz słów jakie kierujemy do dzieci. Moim zdaniem za dużo rzeczy robimy za dzieci, wyręczamy, chronimy, nie uczymy odpowiedzialności i tego żeby byli sobą. Że nie muszą być tacy jak inni. Że mają prawo mieć swoje zdanie.
Odpowiedz
# Hania 2017-12-14 23:02
Aniu dziękuję, zarażasz swoim optymizmem i z ufnością patrzę w przyszłość , dokonałam zmian w swoim życiu i na nowo uczę się żyć , choć nie jest łatwo.
Odpowiedz
# Angelika 2018-01-03 13:09
Aniu, trzymam za Ciebie kciuki !!! Jesteś wartościowym człowiekiem i zasługujesz na sukces! Wierzę głęboko, że Tobie uda się:) Nie może być inaczej:)
Odpowiedz
# Ania 2018-01-13 07:18
Dziękuję Angelika :-) Spełniam swoje marzenia krok po kroku, każdego dnia. Pracuję nad tym aby osiągać to, czego pragnę i niezmiennie wierzę w siebie :-)
Odpowiedz
# Marek 2018-01-31 12:55
My, tak właściwie, to się znamy. Gratuluję Ci Aniu konsekwencji. Żeglarzowi, który wie dokąd płynie każdy wiatr sprzyja. Ty to już wiesz od dawna. I co najważniejsze, wiesz dokąd płyniesz.
Odpowiedz
# Ania 2018-02-05 19:00
Dziękuję Marek :-) Ponieważ wyłącznie po imieniu trudno domyślić się kto do mnie pisze zapraszam do kontaktu :-)
Odpowiedz
Dodaj komentarz